RC0201FR-0720K5P
- 型號描述:
20.5 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RES 20.5K OHM 1% 1/20W 0201
- 型號:
- RC0201FR-0720K5P
- Resistance
- 20.5 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- 0201
- Ratings
- 7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.010" (0.26mm)