首頁 > YAGEO代理商 > RC0100FR-078R2L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0100FR-078R2L
型號描述:
8.2 Ohms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 8.2 OHM 1% 1/32W 01005
型號:
RC0100FR-078R2L
原廠包裝量:
起訂量:20000 倍增量:1
Resistance
8.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient
-200/ +600ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)