P0915N-FC15AR500K
- 型號描述:
500k Ohm 1 Gang Logarithmic Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.025W, 1/40W PC Pins, Board Locks
POT 500K OHM 1/40W PLASTIC LOG
- 型號:
- P0915N-FC15AR500K
- 品牌:
- TT Electronics/BI
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance (Ohms)
- 500k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.025W, 1/40W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Logarithmic
- Number of Gangs
- 1
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- PC Pins, Board Locks
- Actuator Type
- Flatted
- Actuator Length
- 0.591" (15.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)