P090L-02T20AR50K
型號描述:
電位器 0.03W 50K Ohms 20% 9mm ROTARY POT
型號:
P090L-02T20AR50K
品牌:
BI Technologies / TT Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1350
起訂量:5400 倍增量:1350
Resistance (Ohms)
50k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Logarithmic
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
280°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins, Board Locks
Actuator Type
Knurled
Actuator Length
0.787" (20.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)