P091S-QC15BR50K
型號描述:
電位器 9mm 50Kohm
型號:
P091S-QC15BR50K
原廠包裝量:
1960
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Resistance (Ohms)
50k
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±20%
Adjustment Type
Side Adjustment
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
PC Pins, Board Locks
Bushing Thread
M7 x 0.75
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Type
Knurled and Slotted
Built in Switch
Rotary, SPST
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)