P0915N-EC15BR2K
型號描述:
電位器 9mm 2Kohm
型號:
P0915N-EC15BR2K
原廠包裝量:
1960
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
2k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)