P0915N-EC15BR2K
- 型號描述:
2k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
POT 2K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- P0915N-EC15BR2K
- 品牌:
- TT Electronics/BI
- 原廠包裝量:
- 1960
- Resistance (Ohms)
- 2k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 1
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Actuator Type
- Slotted
- Actuator Length
- 0.591" (15.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)