RN73C2A3K01BTG
型號描述:
3.01 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0805
型號:
RN73C2A3K01BTG
Resistance
3.01 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)