RN73C1J267KBTD
型號描述:
267 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/16W 0603
型號:
RN73C1J267KBTD
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
267 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)