3.0SMCJ22CA
型號描述:
35.5V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
型號:
3.0SMCJ22CA
品牌:
SMC Diode Solutions
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.5A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
Yes
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)