PTVS60VS1UR,115
- 型號描述:
96.8V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SOD123W
- 型號:
- PTVS60VS1UR,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 60V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 66.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 96.8V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 4.1A
- Power - Peak Pulse
- 400W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TA)