首頁 > Nexperia代理商 > PTVS16VS1UR,115
影像僅供參考,以產品規格為準
PTVS16VS1UR,115
型號描述:
26V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 PTVS16VS1UR/SOD123W/CFP3
型號:
PTVS16VS1UR,115
品牌:
Nexperia
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)