PTVS5V5D1BLYL
- 型號描述:
12.2V Clamp 35A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
TVS DIODE 5.5VWM 12.2V DFN10062
- 型號:
- PTVS5V5D1BLYL
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 5.5V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 5.6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 12.2V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 35A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 70pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)