PTVS5V5D1BLYL
型號描述:
12.2V Clamp 35A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
TVS DIODE 5.5VWM 12.2V DFN10062
型號:
PTVS5V5D1BLYL
品牌:
Nexperia USA Inc.
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
5.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency
70pF @ 1MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)