PTVS40VP1UP-QX
- 型號描述:
64.5V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-128/CFP5
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD1285
- 型號:
- PTVS40VP1UP-QX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-128
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 9.3A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 40V (Max)
- Supplier Device Package
- SOD-128/CFP5
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 64.5V
- Power - Peak Pulse
- 600W