首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PTVS40VP1UP,115
影像僅供參考,以產品規格為準
PTVS40VP1UP,115
型號描述:
64.5V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-128/CFP5
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD1285
型號:
PTVS40VP1UP,115
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SOD-128
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Applications
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Supplier Device Package
SOD-128/CFP5
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Power - Peak Pulse
600W