PTVS36VS1UTR-QX
- 型號描述:
58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123W
- 型號:
- PTVS36VS1UTR-QX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 36V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 58.1V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 6.9A
- Power - Peak Pulse
- 400W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 185°C (TA)