PTVS36VP1UP,115
- 型號描述:
58.1V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-128/CFP5
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD1285
- 型號:
- PTVS36VP1UP,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-128
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 10.3A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 36V
- Supplier Device Package
- SOD-128/CFP5
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 58.1V
- Power - Peak Pulse
- 600W