首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PTVS24VS1UR,115
影像僅供參考,以產品規格為準
PTVS24VS1UR,115
型號描述:
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123W
型號:
PTVS24VS1UR,115
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)