PCD-60-2400B
型號描述:
2.4A 15 ~ 25V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRIVER CC AC/DC 15-25V 2.4A
型號:
PCD-60-2400B
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
180VAC
Voltage - Input (Max)
295VAC
Voltage - Output
15 ~ 25V
Current - Output (Max)
2.4A
Power (Watts)
60 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Dimming
Triac
Features
OTP, SCP
Ratings
IP42
Operating Temperature
-30°C ~ 45°C
Efficiency
84%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)