首頁 > MEAN WELL代理商 > PCD-25-1400B
影像僅供參考,以產品規格為準
PCD-25-1400B
型號描述:
1.4A 12 ~ 18V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED 電源供應器 25.2W 12-18Vout 1400mA 180-295VAC
型號:
PCD-25-1400B
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
72
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
180VAC
Voltage - Input (Max)
295VAC
Voltage - Output
12 ~ 18V
Current - Output (Max)
1.4A
Power (Watts)
25 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Dimming
Triac
Features
OTP, SCP
Ratings
IP42
Operating Temperature
-30°C ~ 60°C
Efficiency
80%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)