首頁 > Amphenol Wilcoxon代理商 > PCD200-24-SB-4R420-140
影像僅供參考,以產品規格為準
PCD200-24-SB-4R420-140
型號描述:
數位面板儀表 Process Control Display
型號:
PCD200-24-SB-4R420-140
品牌:
Amphenol Wilcoxon
Type
Process Meter
Measuring Type
Process
Measuring Range
0 ~ 20mA, ±10VDC
Display Type
LED - Red Characters
Number of Characters Per Row
6, 6
Display Characters - Height
0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Output Type
Analog, Relay (4)
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm