TP6KE36A
型號描述:
49.9V Clamp 12.2A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AC (DO-15)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 36V 600W UNI-DIR TP6KE AEC-Q101
型號:
TP6KE36A
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30.8V
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.2A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)