首頁 > Littelfuse代理商 > IXTH96P085T
影像僅供參考,以產品規格為準
IXTH96P085T
型號描述:
P-Channel 85 V 96A (Tc) 298W (Tc) Through Hole TO-247 (IXTH)
型號:
IXTH96P085T
品牌:
Littelfuse
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
FET Type
P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
96A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
13mOhm @ 500mA, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
298W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-247 (IXTH)
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±15V
Drain to Source Voltage (Vdss)
85 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
180 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
13100 pF @ 25 V