首頁 > Littelfuse代理商 > DCNEV250-M
影像僅供參考,以產品規格為準
DCNEV250-M
型號描述:
接觸器 - 機電 250A 900V 24V COIL SPST BM
型號:
DCNEV250-M
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Mounting Type
Chassis Mount
Coil Voltage
12 ~ 24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
Stud, Wire Leads
Contact Form
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current)
250 A
Switching Voltage
900VDC - Nom
Must Release Voltage
6 VDC
Must Operate Voltage
9 VDC