RN73H2ETTD3900B25
- 型號描述:
390 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RES 390 OHM 0.1% 1/4W 1210
- 型號:
- RN73H2ETTD3900B25
- Resistance
- 390 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Supplier Device Package
- 1210
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)