RN73H1ETTP1003B25
型號描述:
100 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
RES 100K OHM 0.1% 1/16W 0402
型號:
RN73H1ETTP1003B25
品牌:
KOA Speer Electronics, Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.1%
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition
Metal Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Resistance
100 kOhms