C4AUPBW5130M3LJ
- 型號描述:
13 μF Film Capacitor 1200V (1.2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
- 型號:
- C4AUPBW5130M3LJ
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Low ESL
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 1.476" (37.50mm)
- Voltage Rating - DC
- 1200V (1.2kV)
- Height - Seated (Max)
- 1.811" (46.00mm)
- Capacitance
- 13 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 4.2 mOhms
- Size / Dimension
- 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)