C4AQSBW5220A3NJ
- 型號描述:
22 μF Film Capacitor 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
CAP FILM 22UF 5% 1.5KVDC RADIAL
- 型號:
- C4AQSBW5220A3NJ
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Radial - 4 Leads
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive; DC Link, DC Filtering
- Lead Spacing
- 2.067" (52.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- AEC-Q200
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 1500V (1.5kV)
- Height - Seated (Max)
- 1.980" (50.30mm)
- Capacitance
- 22 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 4.6 mOhms
- Size / Dimension
- 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)