IXTH15N50L2
型號描述:
N-Channel 500 V 15A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-247 (IXTH)
型號:
IXTH15N50L2
品牌:
Ixys Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:6 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
480mOhm @ 7.5A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
300W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-247 (IXTH)
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
123 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4080 pF @ 25 V