首頁 > Infineon代理商 > IMZC120R078M2HXKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IMZC120R078M2HXKSA1
型號描述:
型號:
IMZC120R078M2HXKSA1
品牌:
Infineon
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
SiCFET (Silicon Carbide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
28A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
15V, 18V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
78mOhm @ 9A, 18V
Vgs(th) (Max) @ Id
5.1V @ 2.8mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
21 nC @ 18 V
Vgs (Max)
+23V, -7V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
700 pF @ 800 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
143W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)