IXTP96P085T
型號描述:
P-Channel 85 V 96A (Tc) 298W (Tc) Through Hole TO-220-3
型號:
IXTP96P085T
品牌:
IXYS Corporation
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
FET Type
P-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)
85 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
96A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
13mOhm @ 48A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
180 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
13100 pF @ 25 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
298W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)