首頁 > IXYS代理商 > IXTK180N15P
影像僅供參考,以產品規格為準
IXTK180N15P
型號描述:
N-Channel 150 V 180A (Tc) 800W (Tc) Through Hole TO-264 (IXTK)
型號:
IXTK180N15P
品牌:
IXYS
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
180A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
10mOhm @ 90A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
800W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 500µA
Supplier Device Package
TO-264 (IXTK)
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
240 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
7000 pF @ 25 V