IXTA76P10T-TRL
- 型號描述:
P-Channel 100 V 76A (Tc) 298W (Tc) Surface Mount TO-263 (D2PAK)
MOSFET P-CH 100V 76A TO263
- 型號:
- IXTA76P10T-TRL
- 品牌:
- IXYS
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- P-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 76A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 25mOhm @ 38A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 298W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 250µA
- Supplier Device Package
- TO-263 (D2PAK)
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±15V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 197 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 13700 pF @ 25 V