IMZC120R022M2HXKSA1
- 型號描述:
N-Channel 1200 V 80A (Tc) 329W (Tc) Through Hole PG-TO247-4-17
- 型號:
- IMZC120R022M2HXKSA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-4
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- SiCFET (Silicon Carbide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 80A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 22mOhm @ 32A, 18V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 329W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 5.1V @ 10.1mA
- Supplier Device Package
- PG-TO247-4-17
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 15V, 18V
- Vgs (Max)
- +23V, -7V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 1200 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 71 nC @ 18 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2330 pF @ 800 V