3.0SMCJ36A
型號描述:
58.2V Clamp 51.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 36VWM 58.2VC DO214AB
型號:
3.0SMCJ36A
品牌:
Good-Ark Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Telecom
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
51.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)