首頁 > Delevan代理商 > P1812R-392J
影像僅供參考,以產品規格為準
P1812R-392J
型號描述:
功率電感器 - SMD 3.9uH 5% .347ohm Molded SMT Inductor
型號:
P1812R-392J
品牌:
Delevan
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Type
Material - Core
Ferrite
Inductance
3.9 µH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
700 mA
Current - Saturation (Isat)
1.25A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
347mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)