P1812-104G
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 100uH 2% 4.32ohm Molded SMT Inductor
- 型號:
- P1812-104G
- 品牌:
- Delevan
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Type
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 100 µH
- Tolerance
- ±2%
- Current Rating (Amps)
- 180 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 238mA
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 4.32Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.134" (3.40mm)