P1812R-183G
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 18uH 2% .875ohm Molded SMT Inductor
- 型號:
- P1812R-183G
- Inductance
- 18 µH
- Tolerance
- ±2%
- Current Rating (Amps)
- 400 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 614mA
- DC Resistance (DCR)
- 875mOhm Max
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Size / Dimension
- 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.134" (3.40mm)