首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRR5828A-470M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR5828A-470M
型號描述:
47 μH Shielded Molded Inductor 1 A 305mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 47UH 1A 305 MOHM SMD
型號:
SRR5828A-470M
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR)
305mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
13MHz
Current - Saturation (Isat)
780mA
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Inductance
47 µH
Current Rating (Amps)
1 A