首頁 > Bourns代理商 > SRR1206-470YL
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR1206-470YL
型號描述:
功率電感器 - SMD 47uH 15% SMD
型號:
SRR1206-470YL
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
600
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
47 µH
Tolerance
±15%
Current Rating (Amps)
1.6 A
Current - Saturation (Isat)
2.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Q @ Freq
22 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
7MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)