首頁 > Bourns代理商 > SRR7045-821M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR7045-821M
型號描述:
820 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 2.2Ohm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 820uH 20% SMD 7045
型號:
SRR7045-821M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
1000
Inductance
820 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
370 mA
Current - Saturation (Isat)
180mA
DC Resistance (DCR)
2.2Ohm Max
Q @ Freq
26 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
3MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)