首頁 > Bourns代理商 > SRR1280-221K
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR1280-221K
型號描述:
功率電感器 - SMD 220uH 10% SMD 1280
型號:
SRR1280-221K
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
400
Inductance
220 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
1.6 A
Current - Saturation (Isat)
1.7A
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Q @ Freq
24 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
3.4MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)