首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRR5828A-330M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR5828A-330M
型號描述:
33 μH Shielded Molded Inductor 1.1 A 230mOhm Max Nonstandard
IND 33UH 1.4A SHLD
型號:
SRR5828A-330M
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR)
230mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
15MHz
Current - Saturation (Isat)
920mA
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Inductance
33 µH
Current Rating (Amps)
1.1 A