SRR4028-330Y
- 型號描述:
33 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 820 mA 230mOhm Max 1919 (4848 Metric)
FIXED IND 33UH 820MA 230 MOHM
- 型號:
- SRR4028-330Y
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Inductance
- 33 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 820 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 580mA
- DC Resistance (DCR)
- 230mOhm Max
- Q @ Freq
- 9.7 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 16MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Package / Case
- 1919 (4848 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)