SRR1260A-560M
- 型號描述:
56 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 100mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 56UH 2.3A 100 MOHM SMD
- 型號:
- SRR1260A-560M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 600
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:600
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 100mOhm Max
- Q @ Freq
- 24 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 7.92MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 2.2A
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.256" (6.50mm)
- Inductance
- 56 µH
- Current Rating (Amps)
- 2.3 A