首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRR1260-680M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR1260-680M
型號描述:
68 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.1 A 110mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 68UH 2.1A 110 MOHM SMD
型號:
SRR1260-680M
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
Inductance
68 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.1 A
Current - Saturation (Isat)
2.1A
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Q @ Freq
22 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
7.43MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)