首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRR1260-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR1260-100M
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.5 A 20mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 5.5A 20 MOHM SMD
型號:
SRR1260-100M
品牌:
Bourns Inc.
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.5 A
Current - Saturation (Isat)
5.5A
DC Resistance (DCR)
20mOhm Max
Q @ Freq
32 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
21MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)