SRR1210-220M
- 型號描述:
22 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.2 A 38mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 22UH 5.2A 38 MOHM SMD
- 型號:
- SRR1210-220M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 38mOhm Max
- Q @ Freq
- 16 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 8MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 4.5A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.394" (10.00mm)
- Inductance
- 22 µH
- Current Rating (Amps)
- 5.2 A