首頁 > Bourns代理商 > SRR0908-220ML
影像僅供參考,以產品規格為準
SRR0908-220ML
型號描述:
功率電感器 - SMD 22uH 20% SMD 0908
型號:
SRR0908-220ML
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.9 A
Current - Saturation (Isat)
3.3A
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Q @ Freq
35 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
6MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
8-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)